Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 21. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Zmena dopravných predpisov v Lučenci na Ul. Masaryka a v lokalite križovatky I/75 a II/585 riadenej cestnou svetelnou signalizáciou

­­­­­­­­­­­­­Okresný dopravný inšpektorát Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Lučenci v ostatnom období roka 2014 zaznamenal výrazné zhoršenie dopravno-bezpečnostnej situácie, nárast dopravných nehôd s následkom na zdraví a škodových udalostí v úseku štátnej cesty I/75, Ul. Masaryka a v lokalite križovatky I/75 a II/585 riadenej cestnou svetelnou signalizáciou. V tejto súvislosti bolo zároveň skonštatované, že hlavnými vinníkmi evidovaných dopravných nehôd sú jednoznačne vodiči motorových vozidiel nerešpektujúci ustanovenia všeobecne záväzného právneho predpisu upravujúce pravidlá cestnej premávky vo vzťahu aj k chodcom. Nakoľko okresnému dopravnému inšpektorátu nie je ľahostajná bezpečnosť účastníkov cestnej premávky, za účelom riešenia tohto nepriaznivého stavu a zároveň docielenia priaznivého efektu, s termínom najneskoršie 13.02.2015 v súčinnosti s príslušným správcom pozemnej komunikácie pristúpi k realizácii  opatrení:

-          zmenou režimu prevádzkových dôb cestnej svetelnej signalizácie v pracovných dňoch od 06.00 hod. do 18.00 hod.

-          zmenou režimu státia vozidiel v úseku Ul. Masaryka na dobu 18.00 hod. do 06.00 hod. okrem zásobovania.

 

      Navrhnuté opatrenia je žiaduce realizovať z dôvodu zaznamenanej zvýšenej intenzity dopravy hlavne z dôvodu zaistenia celkovej bezpečnosti účastníkov cestnej premávky prechádzajúcich spomínanou lokalitou.

      Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Lučenci žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, ktorí budú prechádzať uvedeným úsekom štátnej cesty o zvýšenú pozornosť a zároveň o rešpektovanie príslušných zmien v organizácii dopravy.

 

Okresný dopravný inšpektorát

Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Lučenci

 

zdroj: www.lucenec.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign