Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 23. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Železničná polícia pre občanov

159

KRPZ Banská Bystrica |MM|  Už niekoľko rokov je súčasťou Policajného zboru aj služba železničnej polície. Jej príslušníkov nájdete v obvode železničných dráh. Zameriavajú sa v prvom rade na bezpečnosť a plynulosť železničnej dopravy, predchádzanie krádežiam na osobách, krádežiam batožiny, ktorú má so sebou väčšina cestujúcich počas prepravy vo vlaku. Svoju pozornosť venujú aj predchádzaniu krádežiam majetku cestujúcich ešte v priestoroch železničných staníc. V neposlednom rade, často krát dochádza aj k vypátraniu nezvestných či hľadaných osôb v obvode železničných dráh.

 Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici vykonalo v dňoch 22. – 23. 11. 2018 policajnú akciu s názvom „Modrá 24“, zameranú predovšetkým na ochranu života, zdravia a majetku v obvode železničných dráh. Jedným z hlavých cieľov akcie, bolo predchádzanie krádežiam na osobách, krádežiam batožiny cestujúcej verejnosti, ako aj pátranie po osobách a veciach, dodržiavanie predpisov súvisiacich s bezpečnosťou a plynulosťou železničnej dopravy a cestnej premávky na železničných priecestiach.

 Policajti sa zamerali aj na chodcov pohybujúcich sa v blízkosti železničných dráh a samotných priecestí. Dôraz sme v tomto prípade kládli na bezpečné prechádzanie cez priecestia, na miestach na to určených a tiež sme opäť poukázali na dôležitosť používania reflexných prvkov. Nerešpektovaním zákazu prechádzať cez železničnú trať mimo vyznačených priechodov, chodci porušujú zákon a dopúšťajú sa priestupku, ale hlavne riskujú a ohrozujú svoje životy. Našim cieľom teda boli aj povinnosti chodcov v cestnej premávke, povinnosti vodičov a s tým súvisiaca kontrola zákazu požívania alkoholických nápojov či iných návykových látok vodičmi vozidiel pred alebo počas jazdy. Aj oni sú totiž mnohokrát zodpovední za nešťastia, ktoré sa stávajú na železničných priecestiach.

Policajnej akcie sa zúčastnilo 30 policajtov železničnej a dopravnej polície. Počas akcie skontrolovali 74 vlakov osobnej prepravy a 22 železničných staníc. Skontrolovali aj 56 osôb, pričom zistili trestný čin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia a 32 priestupkov.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign