Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 17. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Výsledky týždňovej akcie zameranej na autobusy a nákladiaky

Prezídium PZSR |MM| Počas minulého týždňa (10.2. - 16.2.2014) bola na slovenských cestách dopravno-bezpečnostná akcia TISPOLu. Polícia sa v celej Európe zamerala na dodržiavanie povinností vodičov autobusov a nákladných vozidiel s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Tak ako sme informovali o jej začatí, prinášame aj výsledky.

 

    Policajti denne skontrolovali takmer 1.600 slovenských i zahraničných vozidiel, celkovo za sedem dní vyše 11 tisíc. Za týždeň sa kontrole podrobilo 3.244 vodičov autobusov nie len zo Slovenska, ale aj z iných krajín.Jednému vodičovi museli policajti pre zlý technický stav a preťaženie zakázať ďalšiu jazdu. Vôbec si neuvedomil, že by pri nehode ohrozil okrem seba aj niekoľko desiatok cestujúcich. Štyria cudzinci a až 35 Slovákov riskovalo rýchlou jazdou. Policajti ďalej zistili, že dvaja vodiči nepoužili bezpečnostné pásy, ôsmi nemali v poriadku doklady, štyria mali autobus v zlom technickom stave a  takmer 60  ďalších porušení predpisov.

 

     Počas siedmich dní policajti skontrolovali 7.946 vodičov nákladných vozidiel.Predpisy nedodržala takmer tisícka vodičov a 24 bola zakázaná ďalšia jazda. Rýchlou jazdou riskovalo 256 slovenských vodičov a 123 zahraničných. Odvaha zjavne nechýbala ani trom vodičom, ktorí si sadli za volant opití a 12 pod vplyvom  iných návykových látok. Jeden vodič mal nebezpečne uložený náklad, 70 prekročili najväčšie prípustné hmotnosti, o sedem viac nemalo v poriadku doklady, zlý technický stav malo 124 nákladiakov. Nezákonná manipulácia s prístrojmi a kotúčmi sa preukázala v dvoch prípadoch, v 22 prípadoch bol problém s tachografmi a v 59 prípadoch vodiči nedodržali dobu jazdy a odpočinku. Predpisy o používaní bezpečnostných pásov nepoznalo 32 vodičom, keďže ich nepoužilo a 312 vodičov sa dopustilo ďalších drobných prehreškov. 

   

     Dodržiavať pravidlá cestnej premávky však treba vždy, nie len počas policajných akcií. Tak ako aj v iných prípadoch, aj o tejto akcii sme vopred informovali. Napriek tomu, že vodiči vedeli, že stretnú na cestách policajtov, výsledky sú zarážajúce. Nie preto, že museli siahnuť do vrecka, veď ten kto nič neporuší, nič platiť nemusí, ale preto, že bezohľadnou a arogantnou jazdou mohlo dôjsť k mnohým tragédiám. 

                                                                


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign