Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 17. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Staršia žena následkom zranení podľahla

159

KRPZ Banská Bystrica |MM| V nedeľu (12.10.) v poobedných hodinách došlo v obci Dolná Ždáňa k dopravnej nehode, došlo k zrážke 87-ročnej chodkyne. Podľa doterajších informácii, v čase keď chodkyňa prechádzala z pravej strany cesty na ľavú, mimo vyznačený priechod pre chodcov do nej narazil 25-ročný motocyklista. Pravdepodobnou príčinou vzniku dopravnej nehody bolo neprispôsobenie rýchlosti jazdy. Podľa doposiaľ vykonaného vyšetrovania, vodič motocykla počas jazdy neznížil rýchlosť, chodkyňu obchádzal, pričom došlo k jej zrážke. Staršia pani utrpela zranenia, s ktorými bola prevezená do nemocnice, a ktorým aj napriek snahe lekárov vo večerných hodinách podľahla. Požitie alkoholu u vodiča motocykla zistené nebolo, u nebohej chodkyni bude prípadná prítomnosť alkoholu zisťovaná počas súdnej pitvy. V súvislosti s nehodou už bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Do vyšetrovania budú prizvaní aj znalci z odboru dopravy. Dopravná nehoda je teda stále v štádiu vyšetrovania.

 

 

Opäť máme jesenné ročné obdobie „Na cestách opatrne“

 

V súčasnosti tu už máme jeseň a s jesenným ročným obdobím prichádza jeho typické, často krát nepriaznivé počasie, ktoré má negatívny dopad aj na situáciu v cestnej premávke. Za posledných pár dní síce občas vykuklo slniečko, čo zlákalo na naše cesty aj množstvo motocyklistov a niektorých rýchla jazda láka, no cesty sa už nesprávajú tak, ako počas letných mesiacov a práve motocyklistov môžu na niektorých úsek „nemilo“ prekvapiť. Aj v tomto ročnom období, aj v období, aktuálne, „Babieho leta“ je veľmi dôležitá opatrnosť v cestnej premávke. Touto cestou chceme vyzvať vodičov k zvýšenej opatrnosti na cestách, aby svoje správanie prispôsobili poveternostným podmienkam, a to najmä zhoršenej viditeľnosti, a tiež, aby dôsledne rešpektovali pravidlá cestnej premávky. Častými príčinami vzniku dopravných nehôd je mnohokrát práve neprimeraná rýchlosť jazdy, neprispôsobenie rýchlosti jazdy zmeneným poveternostným podmienkam a tiež nevenovanie sa plne vedeniu vozidla. U chodcov a cyklistov pripomíname povinné používanie reflexných viest a reflexných prvkov, ktoré im ukladá zákon. Najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky sú chodci a to najmä dve skupiny: deti a starší ľudia. Mnohokrát príčinou týchto nehôd býva chyba chodca. Skutočná podstata tkvie v tom, že starší človek má okrem iného, zníženú schopnosť zrakového a sluchového vnímania, menšiu schopnosť sústredenia a predĺžený reakčný čas, čo vedie k ťažšiemu prispôsobovaniu sa vysokým nárokom cestnej premávky. U detí je zase správanie impulzívne, nie sú schopné presne odhadnúť vzdialenosť a čas, majú zúžené zorné pole a nedostatočne rozvinutú motorickú koordináciu. Týmto dvom skupinám treba preto venovať najvyššiu pozornosť. Od starších osôb môže vodič očakávať, že náhle vstúpia do jazdnej dráhy, prechádzajú cez cestu bez venovania pozornosti cestnej premávke, na priechodoch pre chodcov sa správajú neuvážene. Stále sa na našich cestách stretávame s prípadmi, kedy nie sú chodci a cyklisti dostatočne viditeľní. Aj toto sú dôvody prečo by sme mali byť za volantom viac ohľaduplní a predvídaví.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign