Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 18. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Robil si „srandu“, obvinili ho šírenia poplašnej správy

KRPZ Banská Bystrica /MM/  Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil z prečinu šírenia poplašnej správy 44-ročného muža z Políchna v okrese Lučenec. V nedeľu (24.7.) krátko po polnoci, telefonicky oznámil zo svojho telefónneho čísla na linku tiesňového volania 158, „...prišiel jeden pán, je ozbrojený a strieľa nám tu všade...z brokovnici... v Art bare v Lučenci na Železničnej ulici .... má aj granát pri sebe a také šikmé oči má..“, hoci vedel, že to nie je pravda, čím v dôsledku rozširovania tejto poplašnej správy bezprostredne hrozilo nebezpečenstvo vážneho znepokojenia časti obyvateľstva mesta Lučenec. Zmobilizované policajné hliadky po príchode na miesto oznámeného činu zistili, že v Art bare sa nachádzajú viaceré osoby, ku žiadnej streľbe tam nedošlo, ani sa tam žiadna takto podozrivá osoba so zbraňou a granátom v ruke  nenachádza, ani nenachádzala. Následným preverovaním zistili, že týmto oznamovateľom bol 44-ročný muž, ktorý mal svojom mobilný telefón s ktorého telefonoval pri sebe. Policajtom potvrdil, že telefonoval on, ale že si robil „srandu“.Následne boli vykonané výsluchy svedkov, ktorí sa v čase oznámeného skutku a príchodu hliadok nachádzali v bare. Po zabezpečení listinných materiálov a ich vyhodnotení, vyšetrovateľ po predchádzajúcom súhlase okresného prokurátora, zadržal podozrivú osobu. Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Sudca okresného súdu vzal obvineného do väzby. Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

 

Je potrebné zdôrazniť, že obvinený tento skutok spáchal v čase, kedy sa na územiach štátov Európskej únie stupňujú obdobne obvineným opísané útoky páchateľov na civilistov a takto obvinený spôsobil, že polícia SR musela vykonať opatrenia smerujúce k zabezpečeniu oznámeného miesta a v neposlednom rade opísal strelca, že je „so šikmými“ očami, pričom mohlo dôjsť k omylu v prípade vyskytnutia sa podobnej osoby v bare a v blízkosti baru a tým mohlo dôjsť k ohrozeniu nič netušiacej podobnej osoby a takto ju vystavil nebezpečenstvu, ktoré by mohlo vyplynúť z vykonaného zásahu políciou.

V súvislosti s týmto prípadom polícia vykonala domové prehliadky bytových priestorov u obvineného, pričom policajti našli rôzne veci s podozrením na extrémistický materiál, zelený rastlinný materiál, pričom nie je vylúčené, že ide o marihuanu a strelné zbrane a ich súčasti, ktoré držal aj napriek tomu, že nie je držiteľom zbrojného preukazu. Na základe toho vyšetrovateľ v Lučenci a v prípade podozrenia na extrémistický materiál vyšetrovateľ krajského riaditeľstva v Banskej Bystrici začali trestné stíhanie vo veci  prečinu  prechovávania extrémistických materiálov, vo veci zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a vo veci prečinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Zaistené veci aj zbrane boli zaslané na expertízne skúmanie a v súčasnosti čakáme na výsledky expertízy.  

                       

 

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign