Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 21. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Preventívny projekt opäť vzdeláva mladých žiakov ZŠ z Banskej Bystrice!

159

KRPZ Banská Bystrica |MM|  Výchovno-preventívny projekt Tancom proti drogám bude vzdelávať žiakov základných škôl mesta Banská Bystrica i v roku 2015. V poradí už štvrtý ročník projektu otvorí tému látkových závislostí medzi žiakmi prvého a druhého stupňa. Cieľom je poukázať na dôležitosť záujmových činností, nástrahy spoločnosti a poskytnúť spôsob ako sa voči nim chrániť. Zaujíma vás na čo sa tento rok môžu školy tešiť?

 

V apríli sa už tradične triedy základných škôl v Banskej Bystrici môžu tešiť na 4. ročník inovatívneho projektu s názvom Tancom proti drogám. Projekt hravou a pútavou formou prezentuje žiakom nástrahy a nebezpečenstvá návykových látok v skorom veku, ich vplyv na detský organizmus a možné zdravotné problémy. Zároveň žiakom približuje tematiku prostredia voľnočasových aktivít, ich dôležitosti a zmysle prostredníctvom tanca, ktorý tvorí nosnú líniu počas realizácie projektu.

 

V prvých troch ročníkoch sa projekt prezentoval žiakom 6. až 9. ročníka ZŠ. Každým rokom sa tešil väčšej obľube, dosahoval lepšiu efektivitu v oslovení mladej generácie, no najmä prezentoval dôležitosť prevencie a svojou troškou podporil malú časť výučby na školách venovanú látkovým i nelátkovým závislostiam.

„Napriek tomu, že primárna prevencia drogových závislostí je v školách a školských zariadeniach zabezpečovaná v rámci výchovno – vzdelávacieho procesu, problém s užívaním tabaku či alkoholu už u žiakov základných škôl narastá. Preto je potrebné v oblasti prevencie zintenzívniť besedy a prednášky, ktoré sú v tomto prípade doplnené zaujímavými aktivitami so zameraním na správne využitie voľného času,“ uvádza kpt. Mrg. Andrea Petrovičová, oddelenie prevencie, KR PZ.

 

Prečo sa tento ročník projektu zameriava na nižšiu vekovú kategóriu?

 

Tento rok projekt čaká zmena. Cieľovou skupinou sú mladší žiaci, žiaci 3.-5. ročníka. Práve oni, už vo svojom dosť skorom veku, prichádzajú do styku s rôznymi formami legálnych i nelegálnych návykových látok. Mali by však porozumieť dôsledkom, ktoré z užitia v tak mladom veku môžu plynúť. I to je dôvod, prečo projekt Tancom proti drogám vznikol. Jeho hlavnou myšlienkou je netradičnou, inovatívnou formou, prostredníctvom tanca, sprostredkovať žiakom informácie o škodlivosti návykových látok prostredníctvom záujmovej činnosti - tanca.

Žiaci a učitelia sa môžu tešiť mnohým novinkám –prezentácie, animovaný príbeh, ktorého hlavné postavy sú vo veku publika či pracovný zošit, ktorý bude školám darovaný ako poďakovanie za spoluprácu. Cieľom projektu je pomôcť žiakom osvojiť si zdravý životný štýl a pozitívnu orientáciu, účelne využívať voľný čas, poskytnúť informácie o príčinách závislosti a dôsledkoch užívania drog. Moderné spracovanie, dynamické prelínanie tém, hovoreného slova s tancom a prezentácie s animácioudo jednotného celku, poskytuje žiakom priestor na zamyslenie a prehodnotenie svojich postojov, názorov.Vytvára tak z projektu jedinečnú formu výučby.

 

Ani tento rok nebude chýbať odborné hovorené slovo zo strany polície - oddelenia prevencie, ktoré verí, že prezentované informácie sprostredkované cez animovaný príbeh a záujmovú činnosť, tanec, padnú na úrodnú pôdu a prispejú k formovaniu správnych postojov a názorov žiakov, ktorí alkohol či cigarety vnímajú ako cestu presadiť sa a získať rešpekt medzi rovesníkmi.

 

Tento rok sa do projektu zapojilo 11 základných škôl čo predstavuje vyše 1 000 detí.

Na projekte spolupracujú už po štvrtý rok Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, Súkromné centrum voľného času v Banskej Bystrici, Tanečná škola K-dance, Stredoslovenské osvetové stredisko Banská Bystrica a Pedagogická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Projekt podporilo rádio Regina, PR a komunikačná agentúra Essence communications, s.r.o. a BLACK CLOUD PICTURE.

 

Preventívny projekt Tancom proti drogám 2015 sa bude realizovať v termínoch 21. – 28. apríla 2015 v priestoroch Stredoslovenského osvetového strediska na Dolnej ulici č. 35 v Banskej Bystrici. Projekt nie je určený širokej verejnosti, iba pozvaným účastníkom.

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign