Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 18. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Oslavy na námestí pri príležitosti 10. výročia vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie spojené s informačnou kampaňou k voľbám do Európskeho parlamentu 2014; Banská Bystrica

159

Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku (IKEP), Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku (ZEK) a Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky (MZV SR) organizujú dňa 7. mája 2014 na Námestí SNP v Banskej Bystrici oslavy pri príležitosti 10. výročia vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie, ktoré budú spojené s informačnou kampaňou k voľbám do Európskeho parlamentu 2014.

Slávnostného podujatia, kde si návštevníci budú môcť pripomenúť významný medzník novodobej histórie Slovenskej republiky, a to 10. výročie vstupu Slovenska do EÚ, sa zúčastnia zástupcovia Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku, predstavitelia Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, vyslanci z Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky ako i zástupcovia rôznych pro-európsky zameraných neziskových organizácií a združení.

Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku bude mať pre návštevníkov oslavy pripravený informačný stánok k voľbám do EP 2014, v rámci ktorého sa budú môcť občania informovať, spýtať, diskutovať a oboznámiť so všetkým čo potrebujú vedieť o voľbách do Európskeho parlamentu, ako i o Európskom parlamente a jeho fungovaní, štruktúre, činnostiach a náplni práce. Predstavitelia IKEP Slovensko budú mať pre návštevníkov pripravených množstvo informačných materiálov o Európskom parlamente a nadchádzajúcich parlamentných voľbách, ako i veľa zaujímavých vecných predmetov a cien, ktoré budú môcť návštevníci osláv vyhrať v interaktívnych súťažiach.

Na podujatí svoje hudobné a tanečné umenie odprezentujú žiaci umeleckých a hudobných škôl spolu so študentmi Akadémie Umení, ako i mnohé zaujímavé tanečné a umelecké skupiny z Banskej Bystrice a jej okolia. Do tanca Vám zahrajú a zaspievajú i hudobné skupiny WALTER SCHNITZELSSON, FUERA FONDO a VIDIEK.    

Tešíme sa na Vás v Banskej Bystrici!

 

- - -

Slovenská republika vstúpila do Európskej únie 1. mája 2004 spoločne s deviatimi ďalšími európskymi krajinami Cyprusom, Českou republikou, Estónskom, Litvou, Lotyšskom, Maltou, Maďarskom, Poľskom a Slovinskom. Európska únia sa ich pripojením rozšírila z 15 na 25 krajín, počet obyvateľov stúpol o 73 miliónov, k 12 úradným jazykom pribudlo 9 nových a jej hranice sa posunuli o približne 1000 kilometrov na východ.

1. mája 2014 uplynie 10 rokov od tohto významného medzníka európskej integrácie.

 

zdroj: www.europskyparlament.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign