Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 23. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Opäť sa budú rozdávať úsmevy... (nielen) stromom!

159

Úsmev pre strom |MM|  Vo štvrtok sa na záhradnej lavičke, v centre Banskej Bystrice, môžu žiaci banskobystrických škôl a široká verejnosť podeliť o svoje vedomosti z oblasti environmentálnej výchovy a v prípade záujmu aj priložiť ruku k dielu. Príjemná pikniková atmosféra pod korunami stromov vám spríjemní štvrtkový deň. Oslávte spolu s nami Svetový deň životného prostredia.

Program plný edukačno-environmentálnych aktivít pre všetkých priateľov zdravého životného prostredia je aj tento rok pripravený v kultúrnom centre Záhrada vo štvrtok, 9. júna 2016 od 10. hodiny, pod názvom Stromy vo vašich rukách. Organizátori prinášajú aj v tomto ročníku podujatia verejnosti pestrý program. Okrem výroby recyklovaného papiera s odborníkmi z SHP Harmanec, budú môcť malí i veľkí aktívne prispieť k rozšíreniu zelenej oázy v centre mesta. Odborné prednášky, prepojené s interaktívnymi aktivitami, naučia žiakov z prizvaných banskobystrických a okolitých škôl implementovať svoje vedomosti v praxi. Kultúrne centrum Záhrada bude už tento štvrtok zaplnené vašimi úsmevmi (nielen) pre stromy.

Spolu oslávime Svetový deň životného prostredia

 

Už vyše 40 rokov si každoročne, vďaka iniciatíve OSN, 5. júna pripomíname Svetový deň životného prostredia.Pripomíname si ním prvú konferenciu OSN o životnom prostredí, ktorá sa konala pod heslom Je len jedna Zem. Konferencia upriamila pozornosť svetovej verejnosti na potrebu riešiť problémy životného prostredia, ktoré nadobúdajú globálny charakter. Aj preto o nich hovoria žiaci 162 základných a stredných škôl po celom Slovensku prostredníctvom súťaže Úsmev pre strom. Súťaž už pozná svojich výhercov, ktorí boli na poli ozdravovania životného prostredia aktívni nielen prostredníctvom kvalitnej separácie a recyklácie, ale aj rozširovaním zelene v školských areáloch a v neposlednom rade čistením životného prostredia v okolí škôl. Výhercovia spolu s aktívnymi žiakmi základných a stredných škôl navštívia priestory KC Záhrada vo štvrtok 9. júna, kedy si prevezmú výhry a spoločne s vami oslávia Svetový deň životného prostredia. Prostredníctvom interaktívnych aktivít spoločne rozšíria zeleň a podporia rast zdravých biotopov v prostredí kultúrneho centra.

Na čo sa môžete vo štvrtok tešiť?

Prípravy na program akcie Stromy vo vašich rukách, ktorá je bodkou za ročným snažením škôl na celom Slovensku v rámci súťaže Úsmev pre strom, vrcholia... Stretnete sa nielen s výhercami. Budete mať možnosť rozšíriť svoje vedomosti aj prostredníctvom pútavých prednášok zaujímavých hostí podujatia. Spoločne vytvoríte napríklad Hmyzí hotel a inšpirujete sa prostredníctvom diskusie s odborníkom Slovenskej agentúry životného prostredia, ktorá je garantom projektu Úsmev pre strom. Deti okrem tradičnej výsadby slnečníc do eko kvetináčov budú môcť zveľadiť a rozšíriť zelenú oázu záhrady aj výsadbou nových kvetín a tvorbou kvetinových debničiek vďaka sponzorovi podujatia, SIKY Gardens. Okrem outdoorových aktivít bude tiež prebiehať premietanie krátkych filmov s ekologickou tématikou v interiéri KC Záhrada spolu s výstavou eko projektov žiakov, zapojených do súťaže Úsmev pre strom. Viac sa dočítate v programe alebo na webovej stránke projektu: www.usmevprestrom.sk.

Súťaž projektu Úsmev pre strom prebiehala od 1. 9. 2015 až do 30. apríla 2016. Školám, ktoré sa do súťaže zapojili sa podaril krásny výsledok. Viac než 1 530 000 kilogramov zberového papiera a vysadených vyše 2140 stromčekov. 9. júna preto spoločne v Záhrade zatlieskame všetkým aktívnym žiakom. Tešíme sa na vás!

Akcia Stromy vo vašich rukách prebehne pod záštitou spoločností SHP Harmanec a SHP Slavošovce v spolupráci s garantom projektu - Slovenskou agentúrou životného prostredia, Eco-Investa kultúrnym centrom Záhrada.

SHP Group (Slovak HygienicPaper Group) je nadnárodná skupina, združujúca  výrobné a obchodné spoločnosti z oblasti celulózo-papierenského priemyslu. Zastrešuje 8 firiem v 6 krajinách Európy s ročným obratom 120 mil. eur. V štyroch výrobných závodoch SHP Harmanec, SHP Slavošovce, SHP Celex a SHP Intim-Papir  sa spolu ročne vyrobí 100 tisíc ton papiera. SHP Group patrí k najväčším producentom hygienických papierov v strednej a juhovýchodnej Európe. Majoritným akcionárom skupiny SHP Group je významná slovenská investičná spoločnosť Eco-Invest, ktorej jediným vlastníkom je pán Milan Fiľo.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign