Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 21. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Kontroly v Trnavskom kraji na vypaľovanie tráv a porastov

159 ilustračné foto

KR HaZZ Trnava |MM| Počas víkendu v dňoch 16. 3. – 18. 3. 2012 bol v Trnavskom kraji príslušníkmi oddelení požiarnej prevencie okresných riaditeľstiev vykonaný monitoring na vypaľovanie tráv, suchých porastov, kríkov a stromov.

- v okrese Dunajská Streda bol monitoring vykonaný v sobotu 17. marca 2012 dvomi príslušníkmi, pričom bolo najazdených 220 km a prekontrolované k. ú. 27 obci okresu. V k. ú. obcí Blahová a Jahodná bolo zistené čerstvé vypaľovanie trávy, bez zistenia osôb. Blokové pokuty uložené neboli.

- v okrese Galanta bol vykonaný monitoring v sobotu 17. marca 2012 od 16:00 do 18:00 hod. počas, ktorého bolo najazdených cca 50 km. Počas monitoringu nebolo zistené, žiadne vypaľovanie trávnatých porastov a spaľovanie horľavých látok.

- v rámci OR HaZZ v Piešťanoch bol vykonávaný monitoring v priebehu piatka až nedele každý deň dvomi príslušníkmi v čase od 14:00 do 18:00, okrem soboty, kedy bol ukončený o 19:00 v dôsledku miestnych okolností. V sobotu 17. marca 2012 bola uložená jedna bloková pokuta v sume 10 € za zapálenie ohňa v k. ú. mesta Hlohovec pri ČOV a krátko pred 18. hodinou bol zistený oheň v tesnej blízkosti lúky so suchým porastom buriny v k. ú. obce Šulekovo, okr. Hlohovec, kde bola zastihnutá fyzická osoba, ktorá sa odmietla identifikovať a tvrdila že nemá občiansky preukaz. Za účelom identifikácie bola požiadaná o výpomoc hliadka PZ. Tesne pred jej príchodom páchateľ priestupku utiekol. Neskôr bolo zistené jeho meno a v spolupráci s PZ bol identifikovaný na základe fotografie. Voči tejto osobe bude začaté priestupkové konanie.

- v okrese Skalica v dňoch 17. a 18. marca 2012 vykonali dvaja príslušníci monitoring na vypaľovanie porastov bylín, kríkov a stromov, pri ktorom bolo zistených šesť vypálených miest, pričom v obci Popudinské Močidľany bol prichytený miestny občan pri vypaľovaní suchého trávneho porastu, za čo mu bola uložená bloková pokuta vo výške 10 €.

- v okrese Trnava bol vykonaný monitoring v obciach okresu Trnava v čase vyhláseného nebezpečenstva vzniku požiaru v dňoch:

16.03.2012. Štyria príslušníci oddelenia požiarnej prevencie v dvoch monitorovacích hliadkach vykonali kontrolu v čase od 09:00 hod. do 13:30 hod. v 19. obciach okresu, najazdené - 141 km. Zistené skutočnosti: Trnava – Modranka, Bíňovce - pálenie suchej trávy - bloková pokuta 10 + 5 €.

17.03.2012. Sedem príslušníkov HaZZ v dvoch monitorovacích hliadkach v čase 09:33 hod. – 11:33 hod. a 17:11 hod. – 18:56 hod. vykonala monitoring v 12. obciach okresu Trnava, najazdené 108 km. Zistené skutočnosti: 5 krát porušenie predpisov o ochrane pred požiarmi – bude riešené rozkazným konaním,

18.03.2012. Štyria príslušníci HaZZ v čase 10:14 hod. – 12:00 hod. vykonali monitoring v 9. obciach okresu Trnava, najazdené 52 km. Zistené skutočnosti: 1 krát porušenie predpisov o ochrane pred požiarmi – bude riešené rozkazným konaním.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign