Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 17. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Katarína Acél - „Portréty“ - autorská výstava fotogafií

159

NMG Lučenec |MM| Novohradské múzeum a galéria, Kubínyiho námestie 3, Lučenec Vás pozýva na autorskú výstavu fotografií Kataríny Ácel "Portréty" v dňoch 14. 11.  - 14. 12. 2014, vernisáž sa bude konať dňa 14. 11. 2014 o 17,00 hod.

     Novohradské múzeum a galéria v Lučenci po prvý krát uvádza autorskú výstavu fotografií lučenskej rodáčky Kataríny Acél - Gálikovej, jednej z posledných absolventov Ateliéru dokumentárnej fotografie Tibora Huszára na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM v Trnave.

   

     Výstava s jednoduchým názvom "portréty" predstavuje prierez autorkinej doterašej portrétnej tvorby. „Portrét je základným kameňom mojej fotografickej práce. Figuratívne motívy a živá fotografia je to, čo moju tvorbu prioritne charakterizuje,“ dodala autorka.

  

      Lučenské publikum si na výstave bude môcť pozrieť až 3 tematicky rozdelené rozsiahle súbory fotografií. Jedným z nich je diplomová práca autorky s názvom Rádio_FM vo fotografii, ktorej nosnú časť tvorí kolekcia portrétov všetkých zamestnancov Rádia_FM (RTVS) z rokov 2010 a 2011. V ďalšej časti predstaví reportážne a štylizované portréty známych i menej známych osobností slovenského politického, športového a kultúrneho života. „Medzi vystavenými snímkami budú portréty Milana Kňažka, prezidenta Andreja Kisku, hercov Mariána Mitaša či Roba Rotha, otca Antona Srholca, ale aj môjho učiteľa fotografie Tibora Huszára, ktorý pre

mňa navždy zostane veľkou inšpiratívnou umeleckou i ľudskou osobnosťou,“ prezradila autorka k vystaveným dielam. Snímky pochádzajú zo sérií, ktoré vznikli v rámci spolupráce pre slovenské tlačené a online médiá a tlačovú agentúru SITA. Katarína Acél v roku 2013 prezentovala svoju koncertnú fotografickú tvorbu na autorskej výstave „Da Capo...“ v Bratislave (repríza v Trnave a v Prešove). Tentoraz sa rozhodla predstaviť ju aj na domácej pôde. Portréty známych hudobníkov

z koncertov tvoria poslednú časť rozsiahlej výstavnej kolekcie.

  

     Mgr. Katarina Acél - Gáliková, PhD. (27) je absolventkou Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave a fotografkou na voľnej nohe. V rámci doktorandského štúdia obhájila dizertačnú prácu Fenomén reportážnej fotografie na Slovensku od roku 1989 po súčasnosť a vydala vedeckú monografiu Slovenská novinárska fotografia 1989 - 2014. Okrem toho autorsky a produkčne spolupracovala na fakultných kreatívnych ročenkách MUUZA (2010-2013) a fotografických publikáciách Medzi kvapkami dažďa - Autizmus svet pravdy, kone.fmk. Venuje sa

dokumentárnej, reportážnej a koncertnej fotografii, spolupracuje so slovenskou tlačovou agentúrou SITA, denníkom Hospodárske noviny a, jej fotografie boli publikované aj v ďalších slovenských periodikách. Od roku 2011 je v tíme fotografov presscentra Agentúry Pohoda, ktorá organizuje najvýznamnejší slovenský letný festival Bažant Pohoda.

   

     Vernisáž výstavy sa uskutoční 14. novembra 2014 o 17:00 v priestoroch Novohradského múzea a galérie v Lučenci a výstava potrvá do 14. decembra 2014. Všetci ste srdečne vítaní!  

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign