Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 16. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Hravou formou k informáciám

Tancom proti drogám |MM|   Ukončenie školského roka je vždy špeciálnym obdobím nielen pre učiteľov či žiakov, ale i rodičov. Nie sú to len posledné školské povinnosti, výlety, klasifikačné porady alebo plány na prázdniny. Školy si už koncom školského roka pripravujú materiál, zapisujú nápady a zbierajú podklady na ďalšiu výučbu opäť o rok... Pre 10 banskobystrických základných škôl a základnú školu v Slovenskej Ľupči bola spracovaná nová školská pomôcka, s ktorou budú môcť žiaci i učitelia od septembra pracovať.

 

Špeciálne pripravený pracovný zošit je venovaný 11 základným školám z Banskej Bystrice a jej blízkeho okolia. Od septembra 2015 s ním budú môcť pracovať žiaci 3. – 5. ročníka. Pracovná pomôcka je zameraná na prevenciu látkových závislostí a nadväzuje na projekt Tancom proti drogám. Projekt bol realizovaný už po 4. rok na pôde mesta Banská Bystrica. Jeho organizátori sa každoročne snažia priniesť školám novinky, reagujú na súčasné trendy či problematiku. V roku 2015 vznikla myšlienka fakty a prípady z oblasti prevencie, ktoré sú žiakom prezentované na projekte Tancom proti drogám, priniesť školám, žiakom a ich rodičom i na papieri. Projekt Tancom proti drogám spája hovorené slovo zo strany polície s tancom a animáciou a stáva sa tak pre žiakov zaujímavou a nezabudnuteľnou „vyučovacou hodinou“. Z časových dôvodov však nie je možné na podujatí žiakom sprostredkovať všetky informácie. Pracovný zošit má tento fakt zmeniť a ako doplňujúca pomôcka upevniť vedomosti žiakov.

 

Prečo práve pracovný zošit?

Rýchla doba priniesla mnoho inovácií a zmien, jednou z nich je znižovanie hranice dospelosti u detí. Mladí sa k mnohým informáciám dostávajú rýchlejšie, sú pohotovejší a na trendy či súčasné problémy reagujú prirodzenejšie. Sú im ale všetky informácie zrozumiteľné?

Pracovný zošit „POVEDZ DROGÁM NIE!“ obsahuje potrebné informácie, zamerané práve na prevenciu. Bol pripravovaný PR a komunikačnou agentúrou z Banskej Bystrice. Odbornosť zabezpečilo oddelenie prevencie KR PZ BB a jednotlivé úlohy rozpracovali študenti banskobystrickej univerzity.

 

Čo nové sa vaše deti naučia?

Pracovný zošit prechádza témami: závislosť, alkohol, cigarety, informuje o prvej pomoci, podnecuje logické uvažovanie prostredníctvom osemsmeroviek či bludísk i predstavivosť v maľovankách. Prostredníctvom 9 úloh sa nielen zúčastnení projektu Tancom proti drogám, ale aj ich rovesníci naučia krokom prvej pomoci, dôležitosti vedieť v živote povedať NIE či významu slova závislosť.

Pracovný zošit slúži ako pomôcka pre žiakov na upevnenie získaných vedomostí. Úlohami ich sprevádza Roman, hrdina animovaného príbehu, ktorý bol cielene vytvorený pre projekt v roku 2015. Ak aj vaša ratolesť navštevuje jednu z nasledujúcich základných škôl, pracovný zošit určite aspoň prelistujete i vo vašej domácnosti:

 • Základná škola Slovenského slobodného vysielača Banská Bystrica  
 • Základná škola Bakossová
 • Základná škola Golianova
 • Základná škola Ďumbierska
 • Základná škola u Filipa
 • Základná škola Radvanská
 • Základná škola Pieninská
 • Základná škola Spojová
 • Základná škola Jozefa Gregora Tajovského
 • Základná škola Sama Cambela Slovenská Ľupča
 • Základná škola Sitnianska

 

Ako hodnotia pracovný zošit učitelia a školy?

„Príležitosť hovoriť o význame slova NIE, pomoci kamarátovi v núdzi či dobrej rade, je vždy nápomocná. Pracovný zošit je veľkou pomôckou. Jeho vizuálne spracovanie u detí scelí a utvrdí nadobudnuté vedomosti. Verím, že deti aj ich rodičia budú z neho rovnako nadšení ako my, učitelia,“uvádza výchovná poradkyňa zo zúčastnenej školy.

 

Pracovný zošit pre školy pripravili: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, Pedagogická fakulta Univerzity Mateja Bela a PR a komunikačná agentúra Essence communications, s. r. o.

Na projekte Tancom proti drogám v roku 2015 ďalej spolupracovali: Tanečná škola K-DANCE, Súkromné centrum voľného času, Stredoslovenské osvetové stredisko a štúdio BLACK CLOUD PICTURE.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign