Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 20. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

HASIČI VARUJÚ!

159

OR HaZZ Galanta |MM| Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Galante vyzýva občanov k opatrnosti a ostražitosti pri manipulácii s otvoreným ohňom, pri fajčení a pri zakladaní ohňa v prírode. Vzhľadom na dlhodobé suché počasie sa v prírodnom prostredí vytvárajú vhodné podmienky pre ľahký vznik a rýchle šírenie požiaru.

 

Príchodom prvých pekných slnečných dní sme zaznamenali prudký nárast požiarov v prírodnom prostredí. Doteraz v mesiaci marec 2012 evidujeme 20 požiarov v prírodnom prostredí, ktoré vznikli nedbanlivým konaním občanov. V minulom roku 2011 len počas mesiacov marec a apríl vzniklo až 64 požiarov v prírodnom prostredí, čo predstavovalo cca 30 % z celkovej celkového počtu požiarov v okrese Galanta za rok 2011.

 

Nedbanlivým konaním občanov, ktorí bez dozoru spaľujú rôzne horľavé látky v záhradách, na voľnom priestranstve, v blízkosti lesných porastov a objektov, môžu spôsobiť rozšírenie tohto spaľovania až do požiaru s následkom ohrozenia budov a životov ľudí. Pri spaľovaní horľavých látok platí pre fyzické osoby ohlasovacia povinnosť na telefónnu linku 150 a právnické osoby musia požiadať o povolenia spaľovať horľavé látky na príslušnom okresnom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru.

 

Pri ohlasovaní spaľovania horľavých látok, fyzická osoba oznámi pred začatím spaľovania miesto a čas spaľovania. Spaľovanie horľavých látok sa môže vykonávať len počas vhodných klimatických a poveternostných podmienok (bezvetrie), pri zabezpečení vhodných hasiacich látok a s nepretržitým dohliadaním nad miestom spaľovania. Taktiež je potrebné horľavé látky upraviť do menších hromád a tieto hromady umiestniť v bezpečnej vzdialenosti od obydlí a ostatných objektov. Podrobné podmienky spaľovania horľavých látok  sú uvedené v § 7 a § 31e vyhlášky MV SR č. 121/2002 Z.z. o požiarnej prevencii, prípadne sa môžete informovať aj na najbližšom okresnom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru.

 

Obzvlášť upozorňujeme občanom, že vypaľovanie porastov bylín, kríkov a stromov je zakázané aj pri porušení tohto ustanovenia hrozí sankcia.

 

Porušením právnych predpisov o ochrane pred požiarmi hrozí fyzickým osobám sankcia, ktorú môže uložiť príslušné okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru. V blokovom konaní do hodnoty 100 € a pri prejednávaní priestupku formou pokuty do výšky až 331 €. Pre právnické osoby a fyzické osoby – podnikateľov výška pokuty môže dosiahnuť hodnotu až 16 596 €.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign