Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 18. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Fiľakovo je na zimu pripravené

Mesto Fiľakovo |MM|    Hoci prvé mrazy ešte naplno neudreli, Fiľakovo zima neprekvapí. Verejnoprospešné služby Fiľakova (VPS), ktoré zabezpečujú zimnú údržbu v meste, sú už v pohotovosti. Majú pripravený plán údržby miestnych komunikácií a vozový park je plne vybavený.

Počas nadchádzajúcej zimy budú do údržby ciest zaradené dva traktory, jeden malotraktor, dve snehové frézy, tri nákladné sklápacie vozidlá a jeden nakladač. V areáli VPS je tiež nachystaných 15 ton inertného posypového materiálu a 1,5 tony posypovej soli. V pohotovosti budú počas zimy vždy minimálne štyriapracovníci.

„Na prichádzajúcu zimu sme pripravení. Urobili sme všetko preto, aby nás sneh neprekvapil,“ potvrdil Tibor Tóth, riaditeľ VPS. Ako však upozornil, pracovníci VPS sa budú musieť držať operačného plánu, v rámci ktorého sú miestne cesty rozdelené podľa dôležitosti do štyroch kategórií. Prvé sa budú odhŕňať najvýznamnejšie komunikácie v meste. Paria k nim prístupové cesty k železničnej a autobusovej stanici, cesty ku školám, cesty nachádzajúce sa v kopcovitom teréne, križovatky či oblasti s vysokou koncentráciou obyvateľstva. Medzi najfrekventovanejšie ulice v meste patria Hlavná a Biskupická ulica či Lučenská cesta. Tie sú však štátnymi cestami, preto ich údržba pod správu VPS nespadá.

Cesty slúžiace na zásobovanie, poskytovanie služieb a cesty pri sídliskách a rodinných domoch,budú pracovníci VPS odhŕňať ako druhé v poradí. V tretej kategórii sa nachádzajú ostatné ulice so spevneným povrchom, vo štvrtej sú cesty s nespevneným povrchom. „Samozrejme, každý by bol najradšej, keby sa v prvom rade odhŕňalo pred ich domom. My však musíme dodržiavať túto postupnosť. Netreba tiež zabúdať, že majitelia rodinných domov či prevádzok sú na druhej strane zodpovední za údržbu svojich častí chodníkov,“ dodal riaditeľ.

Okrem bežnej zimnej údržby sú však vo VPS pripravení aj na kalamitné situácie.Monitorovanie stavu ciest a počasia má na starosti operačný štáb zimnej údržby, ktorý je zložený z riaditeľa, vedúcich zamestnancov jednotlivých úsekov VPS a technického dozoru. Operačný štáb na základe aktuálneho počasia rozhodne o počte pracovníkov, použitej technike a riešení kalamitných situácií. „Počas nich vieme zmobilizovať aj 20 pracovníkov a celú situáciu skoordinovať s mestskou políciou a dobrovoľným hasičským zborom,“ zakončil.

Klaudia Kovácsová, hovorkyňa mesta

 

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign