Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 23. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Dovedna 36 ľudí zamestná samospráva Fiľakova cez projekty rezortu práce.

FIĽAKOVO.  |MM| Mesto zareagovalo na výzvu určenú pre najmenej rozvinuté okresy, ktorej cieľom je uplatnenie dlhodobo nezamestnaných na trhu práce. Ako informoval primátor Fiľakova Attila Agócs, spomedzi uchádzačov vybrali tých, s ktorými má mesto pozitívne skúsenosti a na trhu práce by len ťažko našli uplatnenie.

 „Je veľa takých, ktorí stratili pracovné návyky alebo zo zdravotných či iných dôvodov nemôžu pracovať na tri zmeny v závode. Týmto ľuďom sme vedeli cez výzvu pomôcť,“ povedal Agócs. „Väčšina z nich má nad 50 rokov a na trhu práce sa nevedia uplatniť,“ doplnila Andrea Mágyelová, prednostka MsÚ vo Fiľakove.

Práca v mestských inštitúciách i v uliciach

Mesto prijalo 35 nových zamestnancov cez operačný program Ľudské zdroje - národný projekt Cesta na trh práce. Šestnásť z nich bude pracovať pod mestským úradom – 11 budú udržiavať a čistiť verejné priestranstvá, 2 budú pracovať na údržbe športového areálu a 3 vypomôžu na mestskom úrade. Niektorí z nich budú vykonávať aj práce, na ktoré mesto doteraz nemalo kapacity. „Ide napríklad o čistenie korýt potokov, ktoré je dôležité v rámci protipovodňových opatrení. Kým nemáme peniaze na komplexnejšie riešenie, musíme sa snažiť aspoň takto,“ vysvetlil primátor.

Ďalších 19zamestnancov si nájde miesto v mestských inštitúciách. Zamestnaní budú na 1 rok, väčšina z nich na plný úväzok. „Mesto bude projekt spolufinancovať 5 percentami. Novým zamestnancom uhradí aj stravné lístky a všetky náležitosti, ktoré mu ako zamestnávateľovi prináležia zo zákona,“ konkretizovala Mágyelová.

Práca pre čo najviac ľudí

Posledný 36. zamestnanec je prijatý cez program Úspešne na trhu práce. Úrad práce mu bude jeden rok hradiť 80 percent mzdy. Samospráva sa zaviazala udržať toto pracovné miesto na vlastné náklady ďalší polrok. „Snažíme sa využívať všetky prostriedky na to, aby sme vedeli poskytnúť prácu čo najviac ľuďom. Sme radi, že sa nám to opäť podarilo,“ povedala prednostka.

Podobný projekt využilo Fiľakovo aj vlani. Podľa primátora sa dotyční potom dokázali uplatniť na trhu práce. „Môžeme skonštatovať, že tento nástroj ministerstva práce teda do istej miery naozaj funguje,“ uzavrel Agócs.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign