Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 16. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Dopravno-bezpečnostná akcia v okrese Zvolen

KRPZ Banská Bystrica  |MM|  V stredu 26. 10. 2016 v čase od 16.00 hod. do 20.00 hod. policajti služby dopravnej a poriadkovej polície vykonávali spoločný výkon služby v policajnom okrese Zvolen. Výkon služby bol zameraný najmä na kontrolu chodcov a ich povinností v cestnej premávke, na povinnosti vodičov voči chodcom, na kontrolu spôsobu jazdy vodičov a kontrolu dodržiavania najvyššej dovolenej rýchlosti.

Akcie sa zúčastnilo 22 policajtov a spolu zistili 42 priestupkov. Najviac priestupkov bolo za rýchlosť (23), technický stav vozidla (4) a pásy (3). K 34 vodičom, ktorí dostali za priestupky pokutu, pribudli aj 4 chodci. Na viacerých úsekoch chodci nerešpektovali svoju povinnosť použiť priechod pre chodcov a prechádzali cez cestu mimo vyznačený priechod.    

 Na sídlisku Západ v priebehu 30 minút takto porušilo svoju povinnosť 22 chodcov, ktorí boli vybavení prevažne napomenutím.

-       za 9 mesiacov sme v banskobystrickom kraji zaevidovali 9 dopravných nehôd, pri ktorých bol usmrtený chodec,

-       z  9 chodcov bol u 7 zistený alkohol, z toho 6 chodci mali v krvi 3 a viac promile alkoholu,

-       8 chodcov bolo zrazených a usmrtených mimo vyznačeného priechodu pre chodcov,

-       najviac usmrtených chodcov bolo v okrese Zvolen (3) a Banská Bystrica (3),

-       usmrtení chodci tvoria takmer tretinu všetkých osôb usmrtených pri dopravných nehodách,

-       takmer polovica usmrtených chodcov boli seniori, ktorí prechádzali cez cestu mimo vyznačený priechod pre chodcov a bez reflexných prvkov.

 

Polícia zastavila aj vodiča (67 r.), ktorý javil známky požitia alkoholu, ale sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj lekárskemu vyšetreniu na alkohol. Počas jazdy ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a nerešpektoval výzvy policajtov na zastavenie . Polícia ho už obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Vodič nesmie požiť pred, alebo počas vedenia vozidla alkohol alebo inú návykovú látku.V prípade jazdy pod vplyvom alkoholu do 1 promile sa vodič dopúšťa priestupku, za čo zákon ukladá sankciu od 200 do 1.000 eur a zákaz činnosti do päť rokov. V prípade jazdy nad jedno promile je trest ešte prísnejší, hrozí až ročné väzenie.

 

 Aj napriek upozorneniam polície o pravidelných dopravno-bezpečnostných akciách vodiči aj chodci naďalej porušujú dopravné predpisy. Dopravná nehodovosť, ako aj jej následky síce klesajú, policajti však aj naďalej budú dohliadať na disciplinovanosť všetkých účastníkov cestnej premávky.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign