Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 16. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

Akcia elektronických registračných pokladníc

KRPZ Banská Bystrica |MM| Policajti Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici a okresných riaditeľstiev PZ v Banskobystrickom kraji v súčinnosti s Colným úradom v Banskej Bystrici, vykonali kontrolnú akciu, ktorá prebiehala v stredu (7.10.) v popoludňajších hodinách v piatich okresoch Banskobystrického kraja. Počas akcie policajti zistili štyri porušenia  zákona  č.  289/2008  Z. z.  o  používaní elektronickej registračnej pokladnice. V štyroch prípadoch začala polícia aj trestné stíhanie pre prečin skresľovanie údajov hospodárskej a obchodnej evidencie.  Do akcie sa zapojilo spolu 27 policajtov a skontrolovali 9 prevádzok.

Polícia v Lučenci začala trestné stíhanie na tom skutkovom základe, že v predajni textilu, obuvi a doplnkového tovaru na Masarykovej ulici v Lučenci a v druhom prípade na Haličskej ceste v Lučenci, povinná  osoba  zamestnaná  v spoločnosti, prevádzkovateľovi predajne úmyselne uviedla hrubo skresľujúce údaje vo vstupných údajoch vkladaných do počítača a iných podkladov slúžiacich na kontrolu účtovníctva tým, že urobila zásah do technického alebo  programového  vybavenia  počítača. Pri vykonanej kontrole účtovníctva zo strany  správcu  dane  bolo  zistené porušenie  zákona, čím povinná  osoba  úmyselne  porušila  svoje zákonom stanovené povinnosti v úmysle zakryť alebo uľahčiť niektorý z daňových trestných činov.

Polícia v Žiari nad Hronom začala trestné stíhanie preto,  že  doposiaľ  neznámy páchateľ v presne nezistenej dobe až doposiaľ v dvoch predajniach na ulici Dr. Jánskeho v  Žiari nad Hronom, vykonal neznámym spôsobom zásah do technického alebo programového vybavenia počítača, čím  spôsobil  doposiaľ  neznámu škodu v neprospech Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Prípady sú v štádiu vyšetrovania, za tento prečin hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

          


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign