Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Novohrad a Podpolanie | Rescue Online | Reportér 24Dnes je 18. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel

„Ako sa nám žije v meste Zvolen“ - prezentácia výsledkov reprezentatívneho prieskumu

159

Združenie Slatinka |MM|  Srdečne Vás pozývame na prezentáciu výsledkov reprezentatívneho prieskumu „Ako sa nám žije v meste Zvolen“, ktoré bude 26. 1. 2017 od 17,30 v kaviarni Džezva v rámci cyklu Zvolen NAHLAS.

Reprezentatívny prieskum prebiehal od konca novembra do polovice decembra 2016 medzi obyvateľmi mesta Zvolen. Do vyhodnotenia boli zahrnuté odpovede 503 respondentov rôzneho veku, sociálneho postavenia, bydliska v rámci mesta. Výsledky prieskumu boli následne spracované a porovnané s analýzou tzv. sekundárnych dát (teda štatistických ukazovateľov). Výsledkom je správa o kvalite života v meste Zvolen, ktorá prezentuje základné údaje o meste Zvolen, jeho obyvateľoch a kvalite života v ňom, identifikuje hlavné trendy v niektorých oblastiach, ako aj problematické témy. Práve túto správu predstavíme na stretnutí v Džezve.

Pri hodnotení kvality života v meste Zvolen sme si zvolili jeden z mnohých možných prístupov. Inšpiráciou pri tom bola metodika Vital Signs (viac na http://www.vitalsignscanada.ca), ktorá je prispôsobená na základe výskumov a prieskumov realizovaných v tejto oblasti v našich podmienkach. Podobná správa sa robila v rokoch 2013 a 2016 aj pre mesto Banská Bystrica.

Správa vznikla ako súčasť projektu Združenia Slatinka „Robíme lokálne, myslíme globálne“, ktorého realizácia bola podporená Úniou miest Slovenska a ALDA v rámci projektu LADDER. Je výsledkom vzájomnej spolupráce Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (najmä Katedry sociálnej práce Pedagogickej fakulty), Mesta Zvolen a Združenia Slatinka. Viac informácií o celom projekte nájdete na http://www.slatinka.sk/projekty/projekt/6/myslime-globalne-koname-lokalne

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Sukromné gymnázium
Označenie inzercie
Trezory
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Lučenec, Slovensko
Zamračené
N
61%
0 km/h
07:47
17:06

Pia

H

7° / 1°

Sob

H

9° / 0°

Ned

H

7° / 1°

Posledné komentáre

TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Golden - Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© Novohrad a Podpolanie - všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na novohradapodpolanie.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign